Jak je to se spojením Vodafone a UPC?

24. 03. 2020 Michaela Šámalová, Ušetřeno.cz

Jak je to se spojením Vodafone a UPC?

V srpnu 2019 koupil Vodafone společnost UPC. Od operátora to byl dost strategický tah. Stal se tak totiž největším poskytovatelem připojení k sítím nové generace a placené kabelové televize v zemi.

Pokud jste zákazníkem UPC nebo Vodafonu, určitě vás teď napadá spousta otázek. Sepsali jsme odpovědi na ty nejčastější, abyste věděli, co se pro vás teď mění.

Proč vůbec Vodafone UPC koupil?

Na to je jednoduchá odpověď. Operátor si tím koupil přes 600 tisíc klientů, kteří využívají 1,2 milionů služeb a síť vysokorychlostního internetu a televize. Může tedy prodávat nové a lepší služby. Určitě se můžete těšit na různé výhodné balíčky internet + TV a tarif.

Jsem zákazník Vodafonu/UPC, co se pro mě změní?

Prakticky vůbec nic. Změny si vlastně vůbec nevšimnete. Všechno můžete řešit tak, jak jste byli doteď zvyklí. Internetová samoobsluha funguje pořád stejně. Pobočky taky. Žádné kontakty se taky nemění.

Důležité info

Změny se nedotknou ani vaší smlouvy. Nebudete muset podepisovat novou ani žádný dodatek.


Mám UPC a Vodafone, budu mít jen jedno vyúčtování?

Zatím ne. Do budoucna to ale Vodafone určitě plánuje, protože to pro vás bude přehlednější.


Přinese mi spojení Vodafonu a UPC nějaké výhody?

– Veškeré služby od UPC si můžete objednat na prodejnách Vodafonu a platí to i naopak. Stejně tak, když potřebujete s něčím poradit nebo něco pomoct nastavit.

– K pevnému internetu si můžete sjednat za výhodnou cenu tarif Vodafone Neomezený. S počítáním dat doma ani na cestách si pak už nebudete muset dělat hlavu.

– Pokud máte internet od UPC (nebo si ho sjednáte) a k tomu si vyberete jakýkoliv tarif od Vodafone z řady Red, získáte super slevu. Například Red 5+5 GB vás bude stát jen 599 Kč měsíčně (běžná cena je 799 Kč měsíčně).

– K výhodným balíčkům (tarif + internet) navíc získáte také slevu na telefon, nebo tablet z nabídky Vodafone.

Bude UPC pořád fungovat samostatně?

Ještě nějakou dobu budou společnosti fungovat každá zvlášť, časem ale UPC z trhu úplně zmizí a zůstane jen Vodafone. Přesné datum je ale ve hvězdách. Operátor zatím nezveřejnil žádné určité datum, kdy se to stane.

M
Michaela is the author of this solution article.

Byla tato odpověď užitečná? Ano Ne

Send feedback
Je nám líto, že jsme vám nemohli pomoci. Pomozte nám zlepšit tento článek a napište nám zpětnou vazbu.
UPC Vodafone Fúze