Na co si dát při konsolidaci pozor?

24. 03. 2020 Michaela Šámalová, Ušetřeno.cz

Na co si dát při konsolidaci pozor?

Cena konsolidace

Spočítejte si, kolik dáte za mimořádnou splátku původní půjčky + poplatek za sjednání konsolidace + poplatky za další povinné produkty k nové půjčce (například pojištění, vedení běžného účtu atd.).

Některé půjčky (například studentské) se konsolidovat nevyplatí v podstatě nikdy. Banka vás na to ale sama od sebe rozhodně neupozorní. Buďte obezřetní, vše si důkladně propočítejte, využijte online kalkulaček, případně se obraťte na finančního poradce.


Doba splatnosti

Za extrémně nízkou měsíční splátku obvykle zaplatíte dlouhou dobou splatnosti. Více malých splátek ale může nakonec vyjít dráž než méně vysokých splátek.

Navýšení úvěru

Banka se vás pravděpodobně bude snažit zlákat, abyste si navýšili půjčku. Zbytečně to nedělejte.

Odložení splátek

Máte vysoké splátky, které by vám mohly pořádně zamávat s rozpočtem, kdyby vám třeba jen na krátkou dobu vypadly příjmy? Zřiďte si konsolidaci u banky, která umožňuje odložení splátek.

Zastavení nemovitosti

U americké hypotéky zastavíte svou nemovitost a banka vám vyplatí kolem 70 % z její hodnoty. Vy pak zaplatíte všechny ostatní dluhy a postupně splácíte hypotéku s nízkým úrokem. Nikdy nezastavujte nemovitost kvůli půjčkám za pár tisíc. Pokud jste v takové situaci, že kvůli dluhům zvažujete americkou hypotéku, vše nejdřív proberte s finančním poradcem.

Máte před sebou velké finanční rozhodnutí? Nechte si bezplatně a nezávazně poradit od finančních poradců ve vašem okolí.
M
Michaela is the author of this solution article.

Byla tato odpověď užitečná? Ano Ne

Send feedback
Je nám líto, že jsme vám nemohli pomoci. Pomozte nám zlepšit tento článek a napište nám zpětnou vazbu.
Konsolidace Konsolidace půjček Refinancování