Dá se vyhnout tříměsíční výpovědní lhůtě na stavebním spoření?

25. 03. 2020 Michaela Šámalová, Ušetřeno.cz

Dá se vyhnout tříměsíční výpovědní lhůtě na stavebním spoření?

Ano. Jestli ještě neuplynula vázací doba, stačí šest měsíců před 6. výročím uzavření smlouvy zajít na pobočku spořitelny a podat žádost, aby bylo spoření ukončeno a úspory vyplaceny v den výročí.

Karel uzavřel smlouvu o stavebním spoření 1. 8. 2014. Vázací doba u jeho smlouvy tedy skončí 1. 8. 2020. Karel došel do spořitelny ale už 15. 1. 2020 a požádal o ukončení stavebka a vyplacení úspor v den, kdy končí vázací doba. Spořitelna 1. 8. 2020 proto ukončí Karlovo stavebko a vyplatí mu naspořenou částku.

Milan uzavřel stavebko také 1. 8. 2014. Do spořitelny ale plánuje zajít až 1. 8. 2020. Tříměsíční výpovědní lhůta se v takovém případě rozeběhne 1. 9. a Milan dostane své úspory až v prosinci.


Dá se vyhnout výpovědní lhůtě, když už 6 let uplynulo?

Někdy. S většinou spořitelen se dá o výpovědní lhůtě vyjednávat. Často si ale za urychlené vydaní peněz řeknou o malou protislužbu. Buď budete muset zaplatit poplatek, nebo podepsat novou smlouvu. 

Modrá pyramida se s vámi pokusí dohodnout, bude vás to ale stát 1 % z aktuálního zůstatku na účtu stavebního spoření. 

Raiffeisen stavební spořitelna vám v případě, že podepíšete následnou smlouvu, pošle peníze dokonce do 10 dnů.

Wüstenrot se dušuje, že stačí požádat o dřívější vyplacení úspor a spořitelna udělá, co bude v jejích silách.

Českomoravská stavební spořitelna (Liška) má ve svých podmínkách informaci, že je schopná vyplatit spoření dříve. Musíte ale podat žádost, kterou nejdříve spořitelna důkladně zváží.

U Stavební spořitelny České spořitelny (Buřinka) si můžete zažádat o rychlé vyplacení peněz. U smluv uzavřených do 31. března 2019 vás to vyjde na 0,5 % z cílové částky, u pozdějších smluv je služba zdarma. Úspory k vám doputují dokonce už další pracovní den.

 

Spočítejte si, kam se vám nejvíc vyplatí uložit úspory

M
Michaela is the author of this solution article.

Byla tato odpověď užitečná? Ano Ne

Send feedback
Je nám líto, že jsme vám nemohli pomoci. Pomozte nám zlepšit tento článek a napište nám zpětnou vazbu.
Stavební spoření Výpovědní lhůta