Jde vrátit půjčku? Jak odstoupím od smlouvy o spotřebitelském úvěru?

27. 03. 2020 Michaela Šámalová, Ušetřeno.cz

Jde vrátit půjčku? Jak odstoupím od smlouvy o spotřebitelském úvěru?

Ano, půjčku vrátit můžete. Na odstoupení od smlouvy ale máte jen 14 dní od jejího uzavření.

Jak odstoupím od smlouvy o spotřebitelském úvěru?

– Najděte na stránkách banky žádost o odstoupení od smlouvy o spotřebitelském úvěru. Pokud dokument nemůžete na webu vyštrachat, zavolejte na zákaznickou linku banky a poproste místní, aby vám vzor zaslali na e-mail. 

Žádost vytiskněte a vyplňte ji. V nejlepším případě využijte nově získaných přátel na telefonu. Vše s vám projdou a budete mít 100% jistotu, že je vše v pořádku. 

– S vyplněnou žádostí zajděte na nejbližší pobočku CZECH POINT, kde vám za pár korun úředně ověří podpis

– Odstoupení s ověřeným podpisem zašlete na adresu sídla banky, kterou najdete ve smlouvě. Od dopisu si nechte podací lístek. Pro jistotu.


Papír jsem poslal. Co dál?

Teď počkejte pár dní, jestli se vám banka ozve sama.

Pokud se nic neděje ani třetí pracovní den od zaslání odstoupení, raději zavolejte na zákaznickou linku a zeptejte se, jestli už váš dopis doputoval na místo určení. Banka vám pravděpodobně ale bude volat sama, aby si ověřila, že odstoupení myslíte vážně.


Od půjčky jsem odstoupil. Kolik budu vracet?

Nejpozději 30. den od zaslání odstoupení musíte vrátit bance půjčené peníze + úroky. Úroky jsou počítány na dny, tj. každý den od uzavření smlouvy až po splacení půjčky vás bude něco stát. Zkuste tedy zaplatit vše co nejdřív. Kolik budete za každý jeden den platit, byste měli mít uvedené ve smlouvě. 

Pokud se ve smlouvě o úvěru nikde o možnosti odstoupit nic nepíše, pak se lhůta na vrácení půjčky prodlouží. Banka má totiž povinnost vám všechny informace dodat zpětně. Dvoutýdenní lhůta na odstoupení od smlouvy se rozeběhne až ode dne, kdy vás řádně dovzdělá o vašich možnostech. Už kvůli úrokům ale zbytečně proces neprodlužujte.

M
Michaela is the author of this solution article.

Byla tato odpověď užitečná? Ano Ne

Send feedback
Je nám líto, že jsme vám nemohli pomoci. Pomozte nám zlepšit tento článek a napište nám zpětnou vazbu.
Půjčky Odstoupení od smlouvy