Jak dlouho trvá převod peněz z běžného účtu do banky?

09. 10. 2020 Michaela Šámalová, Ušetřeno.cz

Jak dlouho trvá převod peněz z běžného účtu do banky?

Potřebujete poslat peníze do cizí banky a včera bylo pozdě? Do kdy musíte zadat platbu, aby doputovaly peníze z bežného účtu ještě v ten stejný den? To se liší banka od banky.

Air bank 

Pokud posíláte peníze z Air bank, doputují do cizí banky zpravidla až další pracovní den. Jestli navíc zadáváte platbu o víkendu, svátku nebo den před pracovním volnem, musíte to stihnout do 16:30. Jinak vám platbu z běžného účtu strhnou až další pracovní den a peníze dorazí do cizí banky ještě o den později.
 

Banka CREDITAS

U standardních převodů z účtu na účet se banka vždy odpíchne od momentu, kdy vám strhla peníze z účtu. Peníze by pak měli přistát na účtu příjemce nejpozději do konce následujícího pracovního dne

Co se týče expresních plateb, musíte zadat pokyn k platbě nejpozději do 14:00 v pracovní den, aby banka stihla ještě v ten stejný den peníze připsat druhé straně.
 

Česká spořitelna

Česká spořitelna se nerada k něčemu zavazuje. Proto uvádí, že platba přijde v den, kdy jste ji zadali, nebo až v následující pracovní den. Do 100 000 Kč ale můžete odeslat okamžitou platbu. Ta se zapíše na účet v cizí bance během několika vteřin. Podmínkou je, aby i tato cizí banka službu okamžitých plateb podporovala.

Peníze v cizí bance za pár vteřin? Okamžité platby zatím podporuje jen Česká spořitelna, ČSOB, Poštovní spořitelna, Air bank, Raiffeisenbank, Komerční banka, Banka CREDITAS, MONETA Money Bank, Fio banka a PPF Banka


ČSOB

Pokud jste klientem ČSOB, musíte při zadávání platby do cizí banky koukat na hodinky. Jestli převedete peníze do 14:00, pak se ještě tentýž den objeví na účtu příjemce. Když stihnete zadat platbu do 22:00, banka slibuje, že příkaz k zaslání peněz zaregistruje ještě tentýž den a následující pracovní den doputuje platba na místo určení. Po 22:00 hodině už je to na hraně. Peníze do cizí banky doputují totiž až den po dni, kdy došlo k zaznamenání příkazu k platbě. A to se do půlnoci nemusí stihnout.

Equa bank

Platby zadané do 10:30 dojdou do cizí banky ještě tentýž den, pozdější už to nestihnou.

Expobank

Ať zadáte platbu kdykoliv, peníze dorazí do cizí banky nejdřív následující pracovní den.

Fio banka

Platby zadané do 23:50 dojdou do cizí banky další pracovní den.

Komerční banka

U převodů zadaných do 20:30 přijdou do cizí banky peníze ještě tentýž den, ty po 20:30 až následující pracovní den.

mBank

Ranní ptáče dál doskáče. Jestliže zadáte příkaz k platbě v pracovní den do 8:00, pak ještě tentýž den doskáčou do cizí banky. Pokud platbu pošlete po snídani, bude jí cesta trvat až do dalšího pracovního dne. Všechny peníze odeslané v den pracovního volna dojdou také nejdřív následující pracovní den.

MONETA Money Bank

Když zadáte převod do oběda, pak se objeví v cizí bance ještě tentýž den. Peníze odeslané v den volna, o svátku a v pracovní den po 12:00 dorazí až následující pracovní den.

Raiffeisenbank

Převod peněz zadaný do 18:00 přijme cizí banka zaručeně další pracovní den.

UniCredit bank

Stejně jako u Raiffeisenbank. Abyste měli jistotu, že peníze přijdou další pracovní den, musíte je odeslat do 18:00.

Hello bank!

U plateb zadaných v pracovní den do 18:00 nemůžete úplně vědět. Buď přijdou v ten stejný den, nebo dorazí až následující pracovní den. Pokud nestihnete platbu odeslat před šestou, pak peníze odejdou až další den a teprve den po přijetí příkazu dorazí na místo určení.


M
Michaela is the author of this solution article.

Byla tato odpověď užitečná? Ano Ne

Send feedback
Je nám líto, že jsme vám nemohli pomoci. Pomozte nám zlepšit tento článek a napište nám zpětnou vazbu.
Běžné účty Bankovní převod Okamžité platby

Článek jsme napsali ve spolupráci s odborníkem

Radimem Širokým ze společnosti Česká spořitelna