Kdo dostane nejnižší úrok u hypotéky?

30. 03. 2020 Michaela Šámalová, Ušetřeno.cz

Kdo dostane nejnižší úrok u hypotéky?

V televizi, v novinách a na internetu často slyšíte, jak levné jsou hypotéky. Úroky jsou možná rekordně nízké, když se však vydáte do banky, bankéř vám pravděpodobně udělá nabídku, která se té z reklamy příliš nepodobá.

V reklamách jsou úrokové sazby totiž vždy uvedeny od té nejnižší možné číslice. Na tak nízký úrok však dosáhne jen nejdokonalejší člověk na světě.

Jak takový dokonalý žadatel o hypotéku vypadá?

– Je v plné síle. Mladý, zdravý, vzdělaný člověk s dobrým zaměstnáním je úspěšný na seznamkách i v bankovních domech.
– Na seznamky už ale stejně nechodí, protože má partnera a do hypotéky jdou společně.
– Třetím do páru je pro něj banka, se kterou se dobře zná a v minulosti u ní bez problémů splatil pár půjček. Navíc nemá problém si s ní k hypotéce pořídit ještě pár dodatečných produktů.
– Na bydlení má našetřeno alespoň 20 % z kupní ceny nemovitosti.
– Vydělává majlant a pracovní smlouvu má na dobu neurčitou.
– Neutrácí za zbytečnosti. Po zaplacení nájmu, služeb, pojištění a dalších nevyhnutelných nákladů na život mu v rozpočtu stále zbude pár tisíc bokem.
– Nemá kouli u nohy ani kostlivce ve skříni. Nenajdete u něj přečerpaný kontokorent, dluh na kreditní kartě, vysoký leasing, drahé mikropůjčky atd.

 
Úrokovou sazbu podobnou té v televizi vám může pomoci sjednat hypoteční poradce. Je ale vždy dobré si nejdříve udělat ve svých financích pořádek.


„Než zažádáte o hypotéku, udělejte si v peněžence generální úklid. Projděte si měsíční rozpočet, zrušte zbytečné služby a nevýhodné finanční produkty, drahé půjčky konsolidujte. Zjistěte, jestli nemáte nějaké špatné záznamy v registrech úvěrů a spočítejte si, zda splňujete podmínky LTV, DTI a DSTI. Především se poraďte s hypotečním expertem, jak nejlépe postupovat, abyste získali nízkou úrokovou sazbu. Banky často dávají slevy na úroku, pokud si u nich sjednáte další produkty. Pamatujte, že každá zamítnutá žádost o hypotéku se zapisuje do úvěrových registrů.“

– Daniel Gorol, hypoteční specialista srovnávacího portálu Ušetřeno.cz
M
Michaela is the author of this solution article.

Byla tato odpověď užitečná? Ano Ne

Send feedback
Je nám líto, že jsme vám nemohli pomoci. Pomozte nám zlepšit tento článek a napište nám zpětnou vazbu.
Žádost o hypotéku Hypotéka Úrok Úroková sazba