Jak si naladím DVB-T2?

24. 08. 2020 Michaela Šámalová, Ušetřeno.cz

Jak si naladím DVB-T2?

Máme pro vás dobrou zprávu – na stylu ladění se nic nemění. U televize stačí zmáčknout příslušné tlačítko na ovladači. Obvykle tedy musíte vstoupit do MENU a najít „automatické ladění kanálů“. Po chvilce se na obrazovce objeví známé kanály, v názvu však budou mít označení T2. Jedná se o jasné znamení, že jste úspěšně naladili DVB-T2

Jestliže vaše televize DVB-T2 nepodporuje a vy si k televizi pořídíte set-top box, pak budete kanály nově ladit pomocí ovladače, který dostanete k set-top boxu. Při zapojení set-top boxu stačí zmáčknout na ovladači od televize tlačítko s obdélníkem, do kterého vede šipka. Následně vyberete vstup se zapojeným set-top boxem (například HDMI 1) a ovladačem od set-top boxu zvolíte „vyhledávání kanálů“. Set-top box už si sám vše naladí.

Pokud si nevíte rady, zkuste najít návod od vaší televize nebo set-top boxu a v něm výraz „automatické ladění kanálů“. Jestliže jste příručku od zařízení už vyhodili, zkuste ji najít na internetu. Obvykle stačí vyhledat typ TV nebo set-top boxu.

M
Michaela is the author of this solution article.

Byla tato odpověď užitečná? Ano Ne

Send feedback
Omlouváme se že nemůžeme býti nápomocni. Pomozte nám, prosím, vylepšit tento článek vaší zpětnou vazbou.
DVB-T2 Přechod na DVB-T2