Týká se mě přechod na DVB-T2?

16. 04. 2020 Michaela Šámalová, Ušetřeno.cz

Týká se mě přechod na DVB-T2?

Přijímáte pozemní televizní signál přes anténu? Pak se možná na vašem televizoru začal v pravém horním rohu objevovat obrázek s vykřičníkem. Je to znamení, že se vás bude týkat přechod na vysílací standard DVB-T2. Naopak, jestli koukáte na telku přes IPTV, satelit či kabelovku, pak můžete změnu pustit z hlavy. 

Důležité je mít televizi či set-top box podporující DVB-T2 a kodek H.265 či HEVC. Starší zařízení (televize i set-top boxy) často nejsou schopné nový standard chytit, takže budou brzy lovit pořady v prázdném rybníčku. Vezměte proto do ruky papír a tužku a důkladně prohlédněte svou televizi a set-top box. Napište si, o jakou značku a typ se jedná a následně si ověřte online, zda jsou schopní přijímat DVB-T2 i zmíněný kodek.

Máte vlastní anténu? Skvěle, tím pádem se o nic starat nemusíte. Pokud ale využíváte také zesilovač televizního signálu, musíte nechat zařízení zkontrolovat. Revizi potřebují i společné televizní antény (STA), které najdete na panelácích a bytových domech. Jestliže v jednom takovém bydlíte, obraťte se na správce či majitele domu a ujistěte se, že je společná televizní anténa připravená na nový standard vysílání.

M
Michaela is the author of this solution article.

Byla tato odpověď užitečná? Ano Ne

Send feedback
Je nám líto, že jsme vám nemohli pomoci. Pomozte nám zlepšit tento článek a napište nám zpětnou vazbu.
DVB-T2 Přechod na DVB-T2 Televizní signál