Týká se mě přechod na DVB-T2?

16. 04. 2020 Michaela Šámalová, Ušetřeno.cz

Týká se mě přechod na DVB-T2?

Přijímáte pozemní televizní signál přes anténu? Pak se možná na vašem televizoru začal v pravém horním rohu objevovat obrázek s vykřičníkem. Je to znamení, že se vás bude týkat přechod na vysílací standard DVB-T2. Naopak, jestli koukáte na telku přes IPTV, satelit či kabelovku, pak můžete změnu pustit z hlavy. 

Důležité je mít televizi či set-top box podporující DVB-T2 a kodek H.265 či HEVC. Starší zařízení (televize i set-top boxy) často nejsou schopné nový standard chytit, takže budou brzy lovit pořady v prázdném rybníčku. Vezměte proto do ruky papír a tužku a důkladně prohlédněte svou televizi a set-top box. Napište si, o jakou značku a typ se jedná a následně si ověřte online, zda jsou schopní přijímat DVB-T2 i zmíněný kodek.

Máte vlastní anténu? Skvěle, tím pádem se o nic starat nemusíte. Pokud ale využíváte také zesilovač televizního signálu, musíte nechat zařízení zkontrolovat. Revizi potřebují i společné televizní antény (STA), které najdete na panelácích a bytových domech. Jestliže v jednom takovém bydlíte, obraťte se na správce či majitele domu a ujistěte se, že je společná televizní anténa připravená na nový standard vysílání.

M
Michaela is the author of this solution article.

Byla tato odpověď užitečná? Ano Ne

Send feedback
Omlouváme se že nemůžeme býti nápomocni. Pomozte nám, prosím, vylepšit tento článek vaší zpětnou vazbou.
DVB-T2 Přechod na DVB-T2 Televizní signál