Co potřebuji za dokumenty při změně dodavatele?

17. 04. 2020 Michaela Šámalová, Ušetřeno.cz

Co potřebuji za dokumenty při změně dodavatele?

Změna dodavatele není žádná věda. Většinou stačí, když doložíte základní dokumenty, podepíšete novou smlouvu a zbytek už zařídíme my. Pojďme se na to podívat blíž.

Vždycky je potřeba, abyste našli doma v šuplíku:

  • Poslední vyúčtování (fakturu) – z toho vyčteme přesnou spotřebu a údaje o vašem odběrném místě.

  • Smlouvu, kterou jste uzavřeli s vaším stávajícím dodavatelem, nebo poslední podepsaný dodatek ke smlouvě  – abychom věděli, kdy přesně vám smlouva končí, za jakých podmínek ji můžete ukončit a další důležité informace.

Údaje do smlouvy nám nadiktujete z posledního vyúčtování. Pokud jste se ale přestěhovali, změnili adresu či příjmení, připravte si k ruce i občanský průkaz, údaje v nové smlouvě aktualizujeme podle něj.

A pak jsou tu speciální případy, kdy vás bude čekat papírování o malinko více. Raději koukněte, jestli se vás náhodou jeden z nich netýká.

1) Vaším stávajícím dodavatelem je innogy nebo Centropol
Je potřeba, abyste doložili všechny strany Všeobecných obchodních podmínek (VOP), které ke smlouvě, nebo poslednímu dodatku máte.

2) Máte smlouvu s aukční společností
Budete při změně dodavatele potřebovat smlouvu uzavřenou s aukční společností a také všechny strany Všeobecných obchodních podmínek (VOP).

3) Odcházíte od dodavatele kvůli tomu, že vám navýšil cenu
Připravte si dopis o navýšení (v elektronické nebo papírové podobě, to už je na vás).

4) Už jste některému dodavateli podepsali smlouvu (například při podomním prodeji = byl u vás obchodní zástupce), nevypověděli ji, ale ani neproběhla žádná změna 
To je tak trochu šalamounská situace, omrkněte raději článek, kde se tomu věnujeme dopodrobna, abychom se dobře pochopili.

M
Michaela is the author of this solution article.

Byla tato odpověď užitečná? Ano Ne

Send feedback
Je nám líto, že jsme vám nemohli pomoci. Pomozte nám zlepšit tento článek a napište nám zpětnou vazbu.
Dokumenty Změna dodavatele