Co je to etický kodex?

17. 04. 2020 Michaela Šámalová, Ušetřeno.cz

Co je to etický kodex?

S etickými kodexy se v poslední době roztrhl pytel. Většina státních institucí i velkých firem už nějaký takový dokument má. Říkají v něm hlavně, jak fungují, jak se chovají a nechovají ke svým zákazníkům a snaží se je seznámit se svými hodnotami. Každý ale trochu jinak, po svém. Obecně se nedá moc říct, jak by takový etický kodex měl vypadat a co by v něm všechno mělo být.

Možná jste ale někdy zaslechli konkrétně pojem: Etický kodex obchodníka s elektřinou nebo plynem. Ten už jasný obsah má. Sepsal ho totiž Energetický regulační úřad (ERÚ), aby chránil spotřebitele (vás). Přečíst si ho můžete kdykoliv, na webových stránkách úřadu se na něj jednoduše prokliknete (vešel se celkem na 5 stránek a jeho obsah je až na malé výjimky srozumitelný pro všechny běžné smrtelníky, takže se nemusíte bát, že byste mu nerozuměli).

Až budete vybírat nového dodavatele, může se vám hodit ještě seznam dodavatelů, kteří se k dodržování Etického kodexu obchodníka s elektřinou nebo plynem dobrovolně přihlásili. S nimi totiž určitě nešlápnete vedle. Nebo se obraťte na nás, s výběrem vám pomůžeme. A uděláme to rádi.

M
Michaela is the author of this solution article.

Byla tato odpověď užitečná? Ano Ne

Send feedback
Je nám líto, že jsme vám nemohli pomoci. Pomozte nám zlepšit tento článek a napište nám zpětnou vazbu.
Etický kodex ERÚ